MSGSÜ BİLGİ PAKETİ Türkçe | English  
 
 
 
MSGSÜ Hakkında
İsim ve Adres

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
 
Adres: T.C. MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ, Meclisi Mebusan Caddesi 34427 Fındıklı / İstanbul / Türkiye
 
Tel: +90 212 252 1600
 
Faks : +90 212 243 0888
 

Genel Bilgler
 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, eğitim verdiğimiz alanların gereği olarak şehir hayatının en yoğun yaşandığı bölgelerde konumlanmıştır. Bu özelliğiyle kültür-sanat ortamının odağındaki kent üniversitesi olarak ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Üniversitemiz yerleşkeleri Beyoğlu, Beşiktaş ve Şişli olmak üzere üç ilçede yer almaktadır. Ayrıca Sarıyer, Birgi ve Divriği’de dönemsel yaz okulu için kullanılan mekânları bulunmaktadır.
 
Beyoğlu’nda bulunan Fındıklı Yerleşkesi; Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakülteleri, Rektörlük Binası ve Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nu barındırmaktadır. Bu yerleşkede ayrıca kütüphane, açık spor alanı, yemekhane ile açık otopark yer almaktadır. Beyoğlu ilçesinde sırasıyla Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Resim ve Heykel Müzesi (ICAM), Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarım Araştırma-Uygulama Merkezi binası yer almaktadır.
 
Beşiktaş ilçesinde ise bağımsız binalarında hizmet veren Prof. Sami Şekeroğlu Sinema TV Merkezi ve Konservatuvar ile MSGSÜ ek hizmet binası bulunmaktadır.
 
Bomonti Yerleşkesinde; Fen-Edebiyat Fakültesi Bölümleri, Modern Dans Ana Sanat Dalı, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü, Meslek Yüksek Okulu, Kültür Varlıkları ve Sanat Eserleri Malzeme Uygulama ve Araştırma Merkezi- Merkez Laboratuvarı ve Rektörlüğe bağlı idari birimler yer almaktadır.
 
Ayrıca Kilyos, Sarıyer Gümüşdere Köyü’nde yer alan Rektörlük Araştırma Merkezi’nde çeşitli rekreatif ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir.
 
Üniversitemiz 3 fakültesi,  konservatuvarı,  meslek yüksekokulu,  yüksekokulu,  3 enstitüsü, 23 araştırma ve uygulama merkezi, 700’ü aşkın deneyimli akademik kadrosu ile eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.
 
 

Meclis-i Mebusan
Caddesi No: 24
Fındıklı 34427 İstanbul
T: 0212 - 252 16 00

Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No:89 Bomonti
T: 0212 246 00 11

Meclis-i Mebusan Caddesi
Fındıklı / Istanbul
T : 0212 243 20 48

 
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.